22. veebr Käsitöömaja 7-s hooaeg algab          29. mail. 2016 HH

7 (seitse) on ilus number.

Alates 29. maist 2016 oleme 

AVATUD

IGA PÄEV

KELL

11.00-19.00

PÜHAPÄEVAL 9.15-20.15Algab meie 7-s hooaeg!
Avame suure uhkusega väärika vana kõrtsihoone uksed.

Väike ülevaade tulevast hooajast!
Sel aastal püüame jätkata samamoodi nagu varem, müüme Hiiumaa käsitöötooteid. Nende üle oleme me kõige uhkemad. On ju hiidlased talve otsa imelisi asju meisterdanud ja nüüd on siis see pidulik päev, kus võime neid uhkelt Hiiumaa väravas eksponeerida.

Me ise hindame väga just neid tooteid millega kaasnevad erinevad lood ja erinevad "kiiksud" või hiidlaste huumor. Need müüvad hästi. Sest käib ju turist just seda erisit ja teistmoodi asja siit otsimas ja on nendele avatud.

Veel pakume uhke valiku sadamakõrtsi hoonele kohaselt ja Merekultuuriaasta tuules mereteemalisi meeneid, näiteks Ellusallide meretekk on suureks uhkuseks, mis sai oma mõtte ja idee idu alguse  maja perenaiselt, populaarsed on ka meremehe särgid ja muud merega seotud tooted.
Letilt leiab Hiiumaa kohalikku maitset, niipalju kui seda täna Hiiumaalt kätte saada on: näiteks Imre Kivi kuivatatud kalad, Indrek Kutseri mesi, Pilderi Oü-lt Hiiumaa Lihaveise täissuitsuvorst,Täissuitsuvorst "Ölutijupid" ,Hiiumaa Lamba täissuitsuvorst, Hiiumaa Lihaveise "Öhused laastud", Hõbekalalt mõnusad sinepiräimed ja teised tooted. Kitsejuustud, Hiiu Gourmet tooted, Tiiu koduleivad, Hiiu Pagari tooteid, Pihla talu moosid, taimeteed, Triinu mahlad, astelpaju tooted Karja-Tooma talust.
Toidutooted tahaksime väga juurde saada. Loodame väga, et valik ja võimalused kasvavad.
Parim valik on meie majas loomulikult neid tooteid, mille tegemisega oleme ise seotud: Hiiu ihuhoolduse kaubamärk, Hiiu Gourmet tooted, alpaka villast lõngad ja kudumid, Farmerkalle ürgmööbel, Pähkli talu leedri tooted.


Uhked oleme ka selle üle, et meil on au, et juba seitsmendat hooaega saab meie majas näha Tiit Leito loodusfotode  näitus-müük. Samas on saadaval tema uus ja vägagi mahukas albumitüüpi teatmeteos "Maakillud meres". Raamat võtab lugeja kaasa pikale merereisile, et tutvustada talle sadat Eesti kõige väiksemat saart.

Aegajalt valmistab kõrtsi pererahavas majja ka erinevaid mugavalt kaasa võetavaid suupisteid. Näiteks on meil maja suupisteks ehtsad Heltermaa kõrtsi vürtsi- ja soolaga oad ja läätsed. Nimeks on "Läätserokamehe suhupiste". Neid olla siin juba vanal ammusel ajal pakutud, need olid taskukohased ja head.
Või pakume tervitussnapsu Hapupiimalähkrite "piima šampanjat".

Ootame külastama!
Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri