26. mai Artikkel Hiiu Nädalas HH

Sadamas on turistilõksuks Heltermaa käsitöömaja

Kliki ja vaata pilti suuremalt
LÕHNARIIUL: Anne Berkmann (vasakult) uudistab, milliseid seepe ja muud kodusaare kosmeetikat Heli Hahndorfil pakkuda on. Urmas Lauri
Autor: Urmas Lauri
Neljapäev, 26. mai 2011

Loe kommentaare | Kommenteeri | Prindi
Heltermaa sadamas avas laupäeval uksed ka eelmisel suvel tegutsenud käsitöömaja. Müügil on ainult Hiiumaa käsitöö või spetsiaalselt Hiiumaa tarvis valmistatud tooted.

Heltermaa käsitöömaja on Hiiumaa käsitööliste päralt, kinnitas maja perenaine Heli Hahndorf, täpsustades, et Hiiumaale omast käsitööd, mida saarel ei tehta, tuuakse sisse ka väljast. Näiteks õllekapad tulevad Saaremaa meistritelt.

"Siin saab nautida seda head energiat, mida Hiiumaa käsitöö annab. Meie oleme siin päevad otsa sees ja me oleme nii head energiat täis. Vaata ise! Oleme ju," naeris maja perenaine.

Kes tahab ise käsitööd teha, saab töötubadesse tulla. Ette teatamata saab teha kahte tööd - portselanimaalimist ja klaasitööd. "Saab teha endale väikese klaasitöö ja valmis kastist samasuguse asenduseks kaasa," selgitas Hahndorf kuumutamist vajava klaasitöö nn külmmeetodil valmimist.

Ettetellimisel saab käsitöömajas aga 14 erineva käsitöötoa vahel valida – alates seebi keetmisest ja paberi valmistamisest kuni õhulosside ehitamise ja origami valmistamiseni välja.


Heli Hahndorf teeb ise seepi, ihuhõõrujaid ja mokamäärdeid. "Selline hiiumaine kosmeetika," näitas ta oma toodete riiulit.

"Oleme ise hästi palju tööd teinud selle nimel, et saaks just meie maja jaoks sobilikke Hiiumaa tooteid, neid, mida saarel mujalt osta ei saa. Ma loodan, et sellest on kasu ka olnud," tutvustas Heli Hahndorf käsitöömaja kaubavalikut.

"Kohalik toit, see läheb hästi kaubaks, kuid seda on nii vähe võtta meil," kurtis perenaine ja lisas loetellu ka sepised, mida samuti on Hiiumaalt müügiks saada keeruline.

Käsitöömajas on müügil kitsejuust Vaemlast, Triinu õunamahl Kassarist, oma saare mesi, pabulad. "Me püüame kiiksuga asju sisse tuua," naeris Heli Hahndorf. "Seesama pabulakarp, mis tuleb kiiksuga lahti või puust tehtud GPS ning see puidust läpptopp ehk siis facebook, mis näitab [peeglist ekraanil], kes sa oled – selline tõehetke sülearvuti."

Ratsa rikkaks käsitööpoega ei saa, kuid ettevõtmisest saab kasu, mida rahas mõõta ei annagi, ütles Heli Hahndorf.

"Üks mis on kindel, saab palju emotsioone, neid panime talvel leivale ka," sõnas ta ja täpsustas, et äriline pool on nii ja naa. "Turiste on ju kaks kuud aastas, ega ta väga ära ei tasu," nentis Heli Hahndorf.

Sügisel, kui turistidevool on peatunud, paneb käsitöömaja uksed taas kinni ning siis hakkavad nobenäpud töötama juba järgmise suve tarvis.

Aga pühapäeval, 29. mail tasub käsitöömajja minna, sest kell kaks päeval algab seal portselanimaalimise töötuba, mida juhendab Jaana Omann.

Vt ka Hiiu Nädala Pildialbumit

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri