21. juuni Saabusid trükisoojad raamatud!„Jänki seiklused Hiiumaal“ HH

MTÜ-l Hiiu Öko sai valmis Douglas Wellsi Hiiumaa raamatu uue trüki. See on nüüd illustreeritud ja ka sisuliselt täiendatud.

„Jänki seiklused Hiiumaal“ vaatab tagasi Eesti vabariigi algusajale ja naerutab lugejat pisarateni

 

Raamatu „Jänki seiklused Hiiumaal“ autor Douglas Wells sündis ja kasvas üles USAs Nebraska osariigis Omaha linnas sügavalt usklikus kuueteistlapselises peres. Pärast kõrgkooli lõpetamist töötas ta mitmel ametikohal, kuid vastukaaluks argirutiinile, tahtest olla kuskil mujal ja teha midagi muud, astus ta 1990ndate aastate alguses vabatahtlikult Rahukorpusesse.

 

Kuna just samal ajal hakkas lagunema Nõukogude Liit, sattus ta Rahukorpuse esimese vabatahtlike meeskonna liikmena Eestisse ja hiljem Hiiumaale. Esimese ehmatuse järel hakkas Douglas kiiresti omandama toonase Eesti elu põhitõdesi ja sukeldus sellesse mitmel rindel. Ka eesti keel sai talle kähku selgeks. Nii võitis ta eestlaste südamed poplaulude edetabeli tippu tõusnud lauluga “Kas sa räägid inglise keelt?” Üle maailma tuntuks sai ta aga tuntuks aastakümneid maa sees peidus olnud Emmaste kiriku kella leidmisega.

 

Kõik need seiklused oma elust võõramaalasena iseseisvusaja algusaastate Eestis ongi Douglas talletanud raamatusse „Jänki seiklused Hiiumaal“. Autor on andekas humorist ja hea jutustaja, kelle tagasihoidlik ja enesegi üle muigav huumor läbib kõiki temaga juhtunud lugusid. Tihti leiab lugeja end naermas koos Douglasega. Tema lood on tõepärased, sest ta elas Eestis tavaliste inimeste keskel, jagades nende rõõme ja muresid, õppis tundma Eesti ajalugu ja kultuuri ning püüdis anda endast parimat Eesti hüvanguks.

 

„See oli vaieldamatult minu elu parim aeg, nii imeline, et seda on isegi raske uskuda,“ ütleb preagu taas Nebraskas elav Douglas. „Seepärast on mul hea meel, et kirjutasin selle raamatu. See aitab meeles hoida üht erilist perioodi nii minu kui Eesti ja muidugi Hiiumaa elus ja talletada seda aega, mis on nüüdseks igaveseks läinud.“

 

„Jänki seiklused Hiiumaal“ ilmub pehmes köites, raamatu maht on 288 lehekülge. Raamatu on tõlkinud Harda Roosna, illustreerinud noor kunstnik Luisa Harjak ja kirjastanud MTÜ Hiiu Öko. Tegemist on raamatu teise trükiga.

 

MTÜ-l Hiiu Öko on varem ilmunud „Hiiu sõnaraamat“, „Hiiu keele raamand“, „Hiidlase vähene naljaraamand“, „Hiiu luule raamat“ ja Elmar Vrageri hiiu murdekeelsete luuletuste kogu „Ma tule kuju“.

https://www.facebook.com/heltermaakasitoomaja/

 
..

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri