05. juuli Pätakavallameeste kohvik HH

.....Heltermaa Käsitöömajas

Pätakavallameeste kohvik

Avatud 7.augustil, kell 11.00-20.00

Tegemist on kohvikutepäeva järgse nn hüvasijätukohvikuga. Asukohaks Hiiumaa väravas, Heltermaa sadamas asuv Käsitöömaja. Et suurest kohvikute külastamisest oleks lihtsam üle minna argiaskeldustesse, selleks on pühapäeval avatud Pätakavallameeste kohvik.

Püüame teile teele kaasa anda head ja paremat.

Pakume oma vallast pärit ja omade poolt tehtud sööke ja jooke. Ei puudu kohalike meeste poolt otse kohviku õuel suitsutatud kala, -lambaliha, kodune kali ega omade naiste küpsetatud kookide valik.

Meeleolu hoiavad üleval  samuti kohalikud pillimängijad.


Kohviku juures avatud lett "HIIU AMPS"! Siit leiate kohalikke toite kohe suhu pistmiseks ja kaasa võtmiseks oma valla taludest värskeid aiasaaduseid: kurgid, kartulid, ürdid, oad, seened, sibulad jne. Veel müügil: Triinu õunamahl Kassarist, Pihlatalu moosivalik, pabulakotid, värske mesi, kärjemesi, kuivatatud kala, suitsutatud kala, kitsejuust Vaemlast, kuivatatud veiseliha krõpsud, Hiiu leib jne jne. Tulge kaema ja kohalikku värki kaasa ostma!

Pätakavallamehed ootavad Teid!Pätakavallamehed –Pühalepa vallas Suuremõisa ümbruse elanikud kandsid rahanappuse tõttu metsaveol erilisi riidest jalanõusid pätte ehk pätakaid (kootud sokk, mille päälis on riidest, talvisel ajal aga villasest riidest ja tallutatud nahaga). Seega oli neile pätakavalla nimetuse omistamine täiesti õigustatud ning omal kohal. On teada, et pätid olnud talvel külmaga palju soojemad kanda kui nahast saapad, millega hiidlased muidu uhkelt ringi käisid.  

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri